«Музей історії села Івановичі» Івановицького ліцею
«Музей історії села Івановичі» займає три об’єднані кімнати та частину коридору приміщення школи площею
Музей постійно працює над вдосконаленням експозиції музею, яка сприяє вихованню у здобувачів освіти та відвідувачів патріотизму, формує національну самосвідомість та високі моральні якості громадянина України.
Наразі історико – краєзнавчий музейний комплекс «Музей історії села Івановичі» має 4 розділи та 24 підрозділи музейної експозиції.
У 2017 – 2021 роках було створено нові підрозділи музейної експозиції:
- 2018 рік “Вічна пам'ять героям Небесної сотні”;
- листопад 2021 рік “Від рослини до тканини»;
- грудень 2021 року “Від зернини до хлібини”.
Відповідно до профілю музею ми проводимо науково-дослідницьку роботу:
- екскурсоводи музею є щорічними учасниками Всеукраїнського конкурсу «Край, в якому я живу» - переможцями І етапу та лауреатами ІІ етапу;
- екскурсовод музею Чуян Анна є переможцем І етапу та переможцем ІІ обласного етапу конкурсу «Кращий юний краєзнавець» у 2021 році;
- екскурсовод музею Черниш Софія є переможцем І етапу та лауреатом ІІ обласного етапу конкурсу «Мандруй рідним краєм» у 2021 році ;
- директор музею Пишнюк В.О. створив навчальний посібник «Село Івановичі. Географія та краєзнавство» і отримав диплом ІІ ступеня обласної виставки «Сучасна освіта Житомирщини - 2020». Даний посібник використовується екскурсоводами музею та членами гуртків «Юні екскурсоводи», «Пізнаємо рідний край».
Екскурсоводи музею проводять традиційну екскурсію по всій експозиції музею тривалістю 27 хвилин, але в музеї розроблені наступні тематичні екскурсії:
- «Найдавніші віхи історії села»;
- «Храм оповитий таємницею»;
- «Івановичі – село древнє і цікаве»;
- «Слава героям України»;
- «Голодомор 1932 – 1933 років – геноцид українського народу ХХ століття »;
- «Друга світова війна. Погляд з середини…»;
- «Майдани України»
- «Івановичі – село древнє»;
- «Особливості народного побуту села».
«Музей історії села» Івановицького ліцею є важливим засобом освітньої роботи школи, формуванням всебічно освіченої особистості, вихованням патріотів українського народу. Шкільний музей, музейна педагогіка є важливими виховними засобами, що несуть правдиві знання про історичне минуле нашого народу, його боротьбу за волю та державну незалежність.
Досягнено значних успіхів у підвищенні ефективності освітнього процесу засобами краєзнавчо – пошукової, дослідницької роботи, в експонуванні та популяризації музейних предметів історико - культурної тематики серед учнівської молоді, інших верств населення. Найбільшим результатом роботи є подяки від жителів села, відвідувачів музею, які записані у книзі відгуків музею.
Музей систематично проводить культурно - освітню діяльність серед учнів школи та інших верств населення територіальної громади і області. За 2017 –2021 роки проведено 47 екскурсій, 43 навчальних занять, 28 виставок, 88 масових заходів для учнів школи та відвідувачів музею.